Uitnodiging: Wat vertelt jouw zakdoek?

Afbeelding
date_range -
location_onMolenaarsstraat 34 9000 Gent

Uitnodiging

Creatief gemeenschapsproject
van Woonzorgcentrum Avida-Sint-Jozef (Molenaarsstraat)

Tijdens de maand september wil men in het woonzorgcentrum dementie op een heel bijzondere en tastbare manier zichtbaar en bespreekbaar maken.
Buurtbewoners worden uitgenodigd om hieraan deel te nemen.

Al generaties lang leggen we een knoop in onze zakdoek om iets belangrijks niet te vergeten. Maar wat als de knoop stilaan loskomt? Wat als herinneringen zomaar wegglijden? Wat als we ons niet meer herinneren wat een knoop in een zakdoek ons wil zeggen? Iedereen krijgt vroeg of laat te maken met dementie, in de familie of in de buurt. 

Wat houdt het project in?

Het idee start met een blanco zakdoek. De klassieke stoffen zakdoek -symbool voor troost, herinneringen en het verleden- vormt het canvas. Met textielstiften, borduurwerk, kralen, figuren, motieven, origami, prints, tekst,… krijgen herinneringen.
Alle zakdoeken van de deelnemende buurtbewoners, familie, vrienden, scholen en bewoners van het woonzorgcentrum worden samengebracht in één groot kunstwerk. Zo worden letterlijk de verhalen van verschillende generaties aan elkaar geweefd. Samen tot één groot verhaal. 

Praktisch

Workshops
Iedereen is van harte welkom op de workshops die het WZC organiseert:

  • Dinsdag 8 september tussen 10u00 en 12u30 (incl. een drankje en een knabbeltje).
  • Donderdag 10 september tussen 14u30 en 16u00 (incl. een lekkere wafel).
  • Dinsdag 15 september tussen 14u30 en 16u00 (incl. een verfrissend ijsje).

Of ... thuis creatief aan de slag
Dat kan ook! Je kunt de zakdoek(en) thuis bewerken en achteraf bij Sint-Jozef bezorgen om in het grote kunstwerk te verwerken (bij voorkeur uiterlijk tegen vrijdag 18 september).

Onthulling & Tentoonstelling
Onthullling van de grote, gezamenlijke zakdoek op donderdag 24 september van 15u00 tot 16u00. Dit gebeurt met de nodige schwung! Met lekkere pannenkoeken en een muzikaal topduo: DJ Danny & Mousta. Daarna blijft het kunstwerk nog tot eind oktober te bewonderen in de inkomhal van het woonzorgcentrum.